Юр’ївський район
www.yuryev-rn.dp.gov.ua


«Страшно впасти у кайдани.
Умирать в неволі,
А ще гірше — спати, спати,
І спати на волі —
І заснути навік-віки.
І сліду не кинуть
Ніякого, однаково,
Чи жив, чи загинув!»

(Тарас Шевченко)

Минають роки і століття, відходять у небуття покоління, та генії не вмирають.
Місяць березень належить споминам про найбільшого українського генія, поета, художника – Тараса Шевченка.
9 березня 2019 року з нагоди 205-ї річниці від дня народження великого патріота України, її славетного сина і Пророка – Тараса Григоровича Шевченка урочисті заходи пройшли у закладах освіти і культури Юр’ївського району.

Долучились до заходів і учні Варварівської опорної школи, де була присутня виконуюча обов’язки голови Юр’ївської райдержадміністрації Скляр Неля Оттівна. Було проведене літературно – мистецьке свято “Великий провісник української долі “.

Під керівництвом вчителя української мови і літератури Савченко Л.О. учні підготували інсценізації творів Кобзаря, читання поезій. Художнє виконання перепліталося зі словами ведучих, які пройшлися
стежинами життя, творчості, величі та актуальності Тараса Шевченка. Усе свято супроводжувалося ліричними піснями у виконанні хлопців і дівчат школи. Велике дійство, що відбулося на сцені школи, не залишило байдужим жодного із присутніх.

Ми віримо,що наші учні району понесуть в життя настанови, які залишив нам великий геній і мислитель.

Тарас Шевченко і його творчість стали частиною сучасного українського народу. Багато його цитат стали народними. Його твори перечитують і перечитують, люди продовжують шукати і знаходять у них новий прихований і явний сенс.

Кожен українець пам’ятає його слова, в кожному живе його дух, і кожен бачить в ньому щось своє. Тому ми й гуртуємося навколо постаті цієї людини й інших наших героїв, що робить нас власне нацією. В історії нашої України він назавжди залишиться великим Кобзарем, співцем національної волі й батьківської новітньої української нації.


Юр’ївська райдержадміністрація