www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Правила поведінки на воді
Версія для друку Написати листа
Правила поведінки на воді

Пам’ятайте! Уміння триматися на воді – запорука самоврятування. Тому кожна людина повинна вміти плавати або хоча б триматися на воді. Коли діти ще не вміють добре плавати, у пригоді їм стають надувні іграшки, матраци та автомобільні камери. Вони приносять задоволення і допомагають освоїти деякі рухи плавця.
Разом з тим, вони створюють додаткові небезпеки. Раптовий вітер або швидка течія можуть легко підхопити надувний плавзасіб разом з дитиною і віднести далеко від берега. Крім цього, вітер і хвилі можуть перевернути надувний матрац або круг. Тому треба користуватися ними під наглядом дорослих і не відпливати далеко від берега.
Про випадки небезпеки на воді.
На жаль, тонути можуть не тільки плавці-початківці, а й ті, кому здається , що вони вже добре тримаються на воді. Причиною цього може стати судома, переляк, травма або втома. Коли у воді судома зводить м’язи, це лякає людину. На якусь мить розладнується дихання, втрачається координація рухів, голосову щілину зводить спазм. Цього буває, часом, досить, щоб захлинутись. Судомам потрібно правильно протидіяти. Коли звело литку, слід захопити рукою пальці ноги, сильно притягти їх до себе і, незважаючи на біль, тримати так певний час. Найбільший ворог кожного, хто почав тонути, - паніка. Вона відбирає останні сили, а з ними – і надію на порятунок. В таких ситуаціях не варто розгублюватися, а слід діяти. Спершу – покликати на допомогу. Потрібно пригадати, що людина може відпочивати на воді, тобто тіло може стати легшим за воду. У критичній ситуації на воді не треба піднімати голову і руки над водою. Слід пам’ятати, що вага тіла у воді набагато менша, ніж у повітрі. Не бійтеся занурити у воду голову, залишивши на поверхні тільки рот і ніс. При цьому з’явиться додаткова сила, що виштовхуватиме тіло з води. Але це треба вміти робити. Тому необхідно вчитися утримувати тіло на воді. Найлегше відпочивати на воді в положенні «медуза». Воно доступне навіть тим, хто не вміє плавати. Для цього на невеликій глибині треба набрати в легені повітря і лягти на воду животом догори, розслабивши руки та ноги. Тіло спочатку почне занурюватися у воду, але через кілька секунд неодмінно спливе на поверхню. Після того, як навчитеся лежати на воді в положенні «медуза», спробуйте положення «зірочка». Лягаючи на воду, вдихнути повітря, широко розвести руки і ноги, щоб тіло нагадувало форму зірки. Це збільшить його плавучість, і воно менше занурюватиметься. Щоб тіло не занурювалося , треба повністю розслабитися і вільно триматися на воді.

Правила поведінки на воді і біля водойми.
1. Перше купання слід починати у тиху сонячну погоду, коли вода добре прогрілася.
2. Купатися можна лише у спеціально відведених місцях: на пляжах, водних станціях.
3. Не можна купатися поодинці.
4. Не можна купатися у невідомих місцях.
5. Купатися потрібно під наглядом дорослих.
6. Не можна купатися у заборонених місцях.
7. Перебувати у воді можна не більше 20 хвилин.
8. Небезпечно плавати на надувних автомобільних камерах, дошках.
9. Не можна купатися одразу після того, як попоїв або довго засмагав на сонці.
10.Не можна купатися у ріках зі швидкою течією, біля мостів.
11. Не слід запливати за обмежувальні буї, підпливати до пароплавів, катерів чи човнів, що рухаються.
12.Небезпечно плавати там, де багато водяної рослинності, та пірнати з каміння, яке знаходиться під водою.
13.Тим, хто не вміє плавати, не можна заходити у воду вище пояса.
14. Не можна штовхати будь-кого у воду, особливо несподівано.
15. Не можна пустувати у воді. Це дуже небезпечно

Правила купання.
Щоб відпочинок на воді приніс користь, потрібно вміти правильно купатись.
Перед купанням потрібно підготувати організм до охолодження. Температура повітря повинна бути не нижча 20 0- 250 С, а води – 180 – 200 С.
Після тривалого перебування на сонці треба заходити у воду поступово, щоб організм зміг звикнути до нижчої температури.
Час перебування у воді слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Тривале перебування у воді може призвести до переохолодження. У такому стані часто виникають судоми, а іноді настає зупинка дихання, втрата свідомості. Купатися щоразу можна не більше 20 хвилин, а не до «дрижаків» та посиніння губ.
Втративши під водою орієнтацію «низ-верх», треба випустити декілька пухирців повітря і пливти за ними. Не слід запливати за обмежувальні буї. За ними, як правило, трапляються вири, сильні течії, корчі та інші небезпеки, тому за них запливати не можна. Безпечними для купання є місця з піщаним дном, де прозора вода, не мулисте дно, не багато рослинності. Якщо у воді багато рослинності, вона буде заважати плавати, чіплятиметься за руки і ноги.
Небезпечно пірнати з каміння, яке знаходиться під водою. З часом воно заростає дрібними водоростями і стає слизьким, тому ставати на нього небезпечно.
Під час купання можуть виникати судоми м’язів. Тому краще плавати уздовж берега, щоб у разі небезпеки можна було покликати на допомогу.
Не можна жартома кликати на допомогу, тому що в разі біди люди не звернуть уваги на крики про допомогу, подумають, що це жарт. Не можна пустувати і жартувати на воді (нишком підпливати, лякати друзів, хапати їх за ноги тощо ) . Адже людина може злякатись і захлинутись.

Сектор взаємодії з правоохоронними органами,
цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної
роботи райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор