www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Безпечна електромережа ‒ затишок у вашій оселі!
Версія для друку Написати листа
Безпечна електромережа ‒ затишок у вашій оселі!

Немає більшої цінності на землі ніж людина, її життя та здоров’я. І якщо на виробництві для захисту від небезпеки існує система охорони праці, то в побуті кожен повинен подбати про свою безпеку сам.
Електропроводка в будинку або квартирі ‒ справа дуже відповідальна, яка потребує високого професіоналізму. Навіть один, погано затиснутий контакт може стати причиною пожежі, а невірно приєднаний провід – важко травмувати господарів, або привести до ушкодження побутової техніки.
Будь-яка несправність в електропроводці чи порушення правил її експлуатації призводить до пожежі. Особливо небезпечне коротке замикання, яке виникає при сполученні двох проводів з оголеними ділянками (з пошкодженою ізоляцією). При цьому проводи дуже нагріваються, виникає іскріння і захисна ізоляція проводів спалахує.
Надійні охоронці від короткого замикання – електрозапобіжники. Тому, якщо електрозапобіжники вийшли з ладу, їх необхідно замінити новими, заводськими, але ні в якому разі не робити саморобних вставок. Вони, у випадку підвищення в електромережі напруги чи короткого замикання, не розімкнуть електричне коло і не знеструмлять електромережу у квартирі.
Слідкуйте, щоб проводи зовнішньої електролінії були натягнуті і не торкалися один одного, а на вводі у приміщення – взяті в ізоляційні трубки.
Шнури до електроприладів, телевізорів, радіоприймачів і настільних ламп, а також штепсельні вилки і розетки повинні бути справні.
Необхідність ремонту побутових електроприладів вдома визначаєте ви самі. Правило тут одне: несправний прилад – експлуатувати небезпечно!
Виходячи з приміщення, не забудьте вимкнути електроосвітлення та електроприлади, які не можна залишати без нагляду (праска, електроплитка, електрочайник і т.п.).
Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки в своїх домівках! У випадку пожежі негайно телефонуйте в пожежно-рятувальну службу за телефонним номером “101”.

Пам’ятайте - виконання вимог норм та правил пожежної безпеки забезпечить попередження виникнення пожеж!


Правила безпечного користування електроприладами!

Сучасний побут насичений різноманітними електроприладами, які в разі неправильної експлуатації, пошкодження, роботи в аварійних режимах здатні призвести до виникнення пожежі. Особливо це стосується приладів опалення приміщень.
З огляду на вищесказане слід запам'ятати й виконувати основні вимоги пожежної безпеки:
електронагрівальні прилади повинні вмикатися в електромережу тільки за допомогою справних штепсельних з’єднань та розеток заводського виготовлення;
температура зовнішньої поверхні електроопалювальних приладів у найбільш нагрітому місці в нормальному режимі роботи не повинна перевищувати 85°С;
відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0,25 м.

Не дозволяється:
застосовувати для опалення приміщення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання, або лампи розжарювання;
користуватися пошкодженими розетками, відгалужувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами, іншими електровиробами, а також лампами, скло яких має сліди затемнення або деформування;
експлуатувати кабелі та проводи з пошкодженою ізоляцією або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості;
залишати без нагляду ввімкнені в електромережу нагрівальні прилади, тощо;
використовувати побутові електронагрівальні прилади без негорючих підставок;
використовувати вимикачі, штепсельні розетки для підвішування одягу, інших предметів;
заклеювати електропроводку шпалерами або горючими тканинами.
Найнебезпечніше місце в помешканні - кухня. Там часто застосовують відкрите полум’я, високотемпературні прилади, пожежонебезпечні речовини (олію).
Конфорки електричної плити після її вимикання залишаються гарячими набагато довше, ніж газової, тож залишений на плиті рушник або інший горючий предмет може зайнятися навіть через певний час. Продукти, залишені без нагляду на плиті чи в печі, та тліючі матеріали, необережно кинуті у відро для сміття, - найпоширеніші "винуватці" пожеж на кухнях.
Щоб на кухні не сталася пожежа:
не наближайтеся до ввімкненої плити в халатах та іншому одязі, який швидко спалахує;
не тримайте поряд із плитою пластиковий посуд, рушники, інші речі з горючих матеріалів;
якщо коло плити (печі) є вікно, впевніться, що фіранки надійно прив’язані (закріплені) й не можуть під дією вітру потрапити на вогонь;
ніколи не гасіть палаючий жир (олію) водою.
Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в сім’ї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежної допомоги, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Сектор взаємодії з правоохоронними органами,
цивільного захисту, оборонної та
мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор