Юр’ївський район
www.yuryev-rn.dp.gov.ua


Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Ці об’єкти рослинного світу у значних обсягах вивозяться у великі міста України, Словаччини, Угорщини та Росії. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.
Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Міністерство екології та природних ресурсів України щороку ініціює проведення операції ”Первоцвіт“, метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу, та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин.
Просимо провести роз’яснювальну роботу серед учнів шкіл на тему: ” Недопущення заготівлі та реалізації реліктових видів рослин “ та залучити представників громадськості для участі в спільних рейдах даної операції.
Відділ агропромислового розвитку
управління торгівлі, економічного та
агропромислового розвитку
райдержадміністрації