www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 30 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
16 днів проти насильства
Версія для друку Написати листа
Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах - це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак за деякими дослідженнями це зовсім не так. Насильство властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому.
В Україні проблема домашнього насильства практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу теми насильства у родині стали предметом публічного обговорення. Для того, щоб перемогти реальне зло, його треба зазнати, відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення. За даними Інституту соціологічних досліджень, 68 відсотків жінок зазнають знущання в сім’ї, з них чверть "як правило" або "часто" потерпає від побоїв. Кожна десята дівчина зазнає постійного насильства.

Отже, жертвою домашнього насильства в основному стають жінки та діти. При отриманні інформації про дітей, які постраждали від насильства в сім’ї однією з умов є перевірка достовірності отриманої інформації, шляхом проведення обстеження умов проживання сім’ї в якій проживає вказана дитина, що здійснюється службою у справах дітей, спільно з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання сім’ї. В разі виявлення, що дитина зазнала насильства, дитина береться на облік службою у справах дітей, з батьками проводиться профілактична робота щодо не скоєння повторного насильства до дитини.
З 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Істотним у попереджені насилля над дітьми в сім’ї є усунення причин, що до нього призводить. В основному визначено, що домінують на сучасному етапі соціокультурні причини (бездуховність) і, загострюючись економічними і психологічними факторами, зумовлюють до насильства. Отже чим вища культура сім’ї, тим гуманніші в ній стосунки. Тому й важливо формувати у батьків педагогічні знання, знання тих цінностей, які треба передавати під ростковому поколінню. Контактування батьків з дітьми - це спосіб зближення рідних сердець, який дозволяє краще зрозуміти потреби тих чи інших. Батьки мають враховувати інтереси дітей, а діти відчуваючи батьківське тепло, турботу любов, відповідають взаємністю.
Проаналізувавши поставлену проблему, можна створити модель профілактики насилля над дітьми в родинах, яка припускає як засіб профілактики програму, забезпечує комплексний підхід до вирішення проблеми, орієнтує на усунення головних причин жорстокості і передбачає диференційовану роботу з дорослими і дітьми.


Начальник служби у справах дітей
Юр’ївської райдержадміністрації,
О.В. Стаценко
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор