www.yuryev-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 18 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Юр’ївський район >> Новини
Не палити. Вибір на користь здоров’я
Версія для друку Написати листа

Здоров’я – найдорожчий дар людини. Однак часто причиною захворювань є сама людина, точніше спосіб життя, який вона веде. Кожна людина має свободу вибору. Кожен сам вирішує, курити чи не курити, зміцнювати своє здоров’я фізичними вправами чи рости хирлявим слабаком. Проте правильний вибір може зробити тільки той, хто вже здатний відповідати за свою поведінку, за своє здоров’я та за своє майбутнє взагалі.
Тютюнопаління - найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Підраховано, що людина, яка палить сигарету, вдихає повітря, забруднення якого в 384 000 разів перевищує гранично допустиму концентрацію . Щорічно у світі вмирає 1,5 млн. людей внаслідок тютюнопаління. Україна входить до групи 11 країн Європи з найбільшим рівнем поширеності тютюнопаління.
Ця шкідлива звичка є причиною серцевих приступів, інсультів, хронічних бронхітів, різних видів онкологічних захворювань, особливо раку легень. Серед людей віком 30-40 років, які палять, інфаркти трапляються у 5 разів частіше. Викурювання однієї цигарки завдає організмові такої ж шкоди, як і півтора добове перебування на загазованій автомагістралі. Жінки, які палять, у 10 разів частіше залишаються безплідними. Курці страждають від кашлю, задишки, дефектів шкіри.
Дим цигарок містить смоли, до складу яких входить понад 4000 хімічних елементів і 43 з них викликають онкологічні захворювання. Куріння тютюну є причиною смертності від раку легень у 90% усіх випадків, від бронхіту й емфіземи легень - в 75%, від хвороби серця майже 25% усіх випадків. Приблизно 25% «регулярних» курців сигарет передчасно помирає саме через куріння. У сім'ях, де вживали тютюн під час вагітності - природжені каліцтва у дітей трапляються вдвічі частіше. Матері, які палили під час вагітності мають дітей з відхиленою від норми поведінкою, ці діти гірше вчаться в школі й частіше розпочинають вживання наркотичних препаратів.
Негативно впливає пасивне тютюнопаління на здоров'я оточуючих. У приміщенні з курцем протягом лише 1 години людина, яка не палить, кожного разу спалює по половині сигарети. Тютюновий дим у таких випадках спричиняє головний біль, нездужання, зниження працездатності, швидку втому, загострення захворювань верхніх дихальних шляхів.
Куріння є не лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною і медичною проблемами.

Бережіть своє здоров'я і здоров'я своїх близьких.

Фахівець із соціальної роботи ЮРЦСССДМ

О.І. Мокієнко
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор